Programbemutató. A Vállalati Önkéntesség Hálózat programját Dr. Bartal Anna Mária projektvezető mutatta be.
Az előadás bevezetéseként egyrészt ismertette a programot megvalósító szervezet, az Alapítvány a Magyar Önkéntesség Fejlesztéséért eddig megvalósított projektjeit úgymint: a negyedik éve működő, a hazai önkéntesség tudományos – szakmai fórumát, az Önkéntes Szemle folyóiratot, a már 34 adást megért 30 perc az önkéntességről podcastot, az ez évben indult Önkéntes-koordinátori Hálózat működtetését.
Másrészt az önkéntesség definíciójából kiindulva, bemutatta a magyar civil-nonprofit szektor, az önkéntes alszektor és a vállalati CSR, önkéntesség fejlődését 1990-től napjainkig.
Harmadrészt kitért a magyar vállalati önkéntesség általános jellemzőinek bemutatására úgymint: a tevékenységi terület, az időtartam, a gyakoriság, illetve a civil-nonprofit szervezetekkel való kapcsolatra, amelyek lehetnek kedvezményezettjei, de megvalósítói is egy vállalati önkéntes programnak. Fontosnak tartotta megemlíteni, hogy kevéssé feltárt téma, hogy az önkéntességnek általában és vállalati önkéntességnek speciálisan is van inputja (a vállalati önkéntes sem ingyen munkaerő), illetve outputja, amely eredmény- és hatásindikátorokkal mérhető.
Miért éppen a CSR programok részeként (és az ESG G14 pontja alatt) értelmezhető vállalati önkéntességet tette meg a projekt a fő témájának?
Mindezekből kiindulva a Vállalati Önkéntesség Hálózat négy célt fogalmazott meg és öt olyan érvet kínált a vállalati és a civil-nonprofit szervezetek képviselőinek, amelyért megéri a Vállalati Önkéntes Hálózatba regisztrálni és tagjává válni a hálózatnak.
A teljes előadás megtekinthető itt